Ugrás a tartalomra

WOOD LIKE AFTER 2024

2024.05.10.

A Fabunio és az OTTHONDesign Kiállítási Csokor 2024-ben is bemutatkozási és értékesítési lehetőséget biztosított pályakezdő fa- és bútoripari szakembereknek. A kiállítás mottója: „Hazaiak, fiatalok, tehetségesek és most megmutatják, mit tud a kreatív faipar. Ismerkedj, beszélgess, vigyél haza magyar bútort!”
A szakkiállítás ideje alatt a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Kozma Lajos Faipari és Kreatív Technikum workshopja is népszerűsítette a fiatalok körében az ágazatot.

Kiállítók és termékeik

Almási Bálint
ModuLight

Almási Bálint

Almási Bálint ipari termék- és formatervező mérnököt, asztalost már a kezdetektől vonzották az olyan termékek, melyek formavilága változtatható, átalakítható. A ModuLight nevű lámpakollekciót is ezek ihlették. A lámpa egyediségét az adja, hogy az alapelemek három koncentrikus rétegeltlemez-alkatrészből állnak, melyek oly módon forgathatók és sorolhatók, hogy fali vagy asztali lámpát hozzanak létre. A lámpa több változatban elérhető, azonban az innovatív tervnek köszönhetően teljes mértékben perszonalizálható.

Dresch Anna
TIKOL

Dresch Anna

A TIKOL fantázianevű baromfilak építészeti diplomatárgykét, a Balaton-felvidék turisztikai felértékelődéséből adódó társadalmi és gazdasági feszültségeket feldolgozó szakdolgozat és diplomaterv kiegészítéseként született. Megalkotásához a hagyományos életmódot folytató helyiek és a nyaralótulajdonosok között fennálló, a háztáji állattartást érintő konfliktushelyzetek szolgáltak inspirációul. Az urbánus-jellegűre tervezett TIKOL célja, hogy a városban szocializálódott nyaralótulajdonosok számára is vonzó lehetőségként kínálja fel a háztáji állattartást. A fantázianév emlékeztet a legismertebb bútoripari nagyvállalatok termékneveire.

A felhasználóbarát építmény a tyúkok természetes bioritmusára lett tervezve, amely magában foglal egy ülőrúddal ellátott alvóteret és tojódobozt. A tojódoboz egy külső szervizajtón keresztül érhető el a tojások gyűjtése céljából. A tojódoboz fölött egy kiemelhető esővízgyűjtő bádogteknő található, amely összekapcsolható egy tyúkitatóval. A tyúkokat a tyúklétra fel-le nyitásával lehet be- és kiengedni.

Econor Design
HIDE zsámoly

Econor Design

Az Econor Design célja, hogy új életciklust biztosítson a már nem használt anyagoknak, ezáltal minden terméke kizárólag újrahasznosított anyagokból készül, hajókonténer-raklapokból, PET-palack szövetből. A HIDE zsámoly rejtett tárolófunkciója játékosságot csempész a mindennapokba, multifunkciós bútorként kisebb terekben is alkalmazható.

Tillinger Adrienn és Bérdi Tamás / FAÉK MŰHELY
Táblásított szekrény
Kacsalábon éjjeli szekrény

faék

A Faék Műhely bútorai alapanyagaként különböző táblásított fenyőfákat használ. A kivágások után leeső érdekes formákból maguk alakítanak ki táblákat egy következő bútorhoz. A véletlenszerűen választott formák táblásításának nagyon erős narratív hangulata van, mely képszerűen működik. Az üres terek és a teli felületek aránya betekintést enged a szekrény tartalmára, mely mélységét elegáns, kicsit emelkedett hangulatú színnel, a tejfesték ribiszke árnyalatával hangsúlyozták. A könyvtámasszal és italtartóval megtollasodott Kacsalábon szekrényke színét az Azúr Bagoly pitypang sárga tejfestékének köszönheti.

Vass Krisztina
BOO rönkszék
WaWe / Wave Waiter

Vass Krisztina

A BOO rönkszék egy erőteljes, figyelemfelkeltő bútordarab. Az ülőfelületet adó hengerek pár centiméteres eltolásban sorakoznak, annak érdekében, hogy több ugyanolyan modellt összeillesztve egy nagyobb ülőfelület jöhessen létre.

A WaWe tálca kialakításának köszönhetően mindkét oldalára fordítva használható, valamint ölben elhelyezve, vagy akár az ágyban is kényelmesebbé teheti az étkezést. A tálca és az étkészlet darabjai mágnessel vannak rögzítve, ezáltal a készlet darabjai étkezéskor nem mozdulnak el, használat után azonban könnyen leszedhetőek és tárolhatóak.

Vass Krisztina a tervezés idején a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatója.

Molnár Dóra
branch-5

Molnár

Molnár Dóra a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem ipari termék- és formatervező mérnök alapszak frissen végzett hallgatója. A Fészek Részek munkatársaként több tervezési projektben is részt vesz. A branch-5 előszoba-bútort a Bergovecz László által tervezett U-bench inspirálta. A branch-5 felső részén különböző kialakítású akasztók adnak tárolási felületet, illetve a termék részét képező pad kényelmes ülőhelyet biztosít. A bútor nemcsak praktikus, hanem a modern és környezettudatos formatervezés jegyeit is hordozza. A nyír rétegelt lemez tartóssága és a CNC-marás precizitása garantálja a hosszú élettartamot.

MULTIPRAKTIK
Kreatív lapok

Multipraktik

A Multipraktik elsősorban magas minőségű rétegelt lemezeket készít, egyedi megrendelések alapján. A megrendelő elképzelése alapján összeállított lemezek összetétele és vastagsága a végtelenségig variálható, termékeik kielégítik a legmagasabb minőségi és esztétikai igényeket is. Az itt látható installáció egy egészen friss fejlesztésű projektből mutat be mintadarabokat. A különböző fajtájú és árnyalatú fa furnérlemezekből ezúttal nem rétegelt lemezek készültek, hanem izgalmas, színes geometriai játékot képező, függőleges nútokkal barázdált felületek.

Juhász Barnabás
Two - Phases Lamp
Késtartó

Juhász Barnabás

Juhász Barnabás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem formatervező hallgatójaként a RegaMetall Kft.-vel együttműködve tervezte meg a Thomas Feichtner Balance lámpája által inspirált Two - Phases Lamp kollekcióját. Koncepciójában a fényerősség-változás formai megjelenítésére törekedett, amit saját fejlesztésű elektronikával egészített ki.

A késtartó variációk a Plydesign Kft.-vel való együttműködés eredményei. A késtartók két fő részből állnak: a két komponens egy-egy érintkezési ponton találkozik megtámasztva a tartóba kerülő kések nyél-, illetve élrészeit.