Megjelent a WOODCircle projekt második hírlevele.
Ahogyan azt a kettős átmenet – Twin Transition elnevezés is sugallja, a zöld és a digitális technológiáknak kéz a kézben kell járniuk. Az adatok gyűjtése és felhasználása, károsanyag kibocsátásaink csökkentésére, az intelligens otthonok és intelligens gyárak építése, a nagy adathalmazok – big datak és a legújabb elérhető innovációk felhasználása mind nagyon hatékony eszközök lehetnek a 2050-re kitűzött szén-dioxid-semlegesség eléréséhez. Ha a technológiai innovációkat a leginkább szén-dioxid-intenzív ágazatokra összpontosítjuk, az segíthet a vállalatoknak radikálisan javítani hatékonyságukat a közlekedés, a szén-dioxid- és anyagfelhasználás terén, valamint csökkenteni a hulladék mennyiségét.
Az egyik fő feladat, amely segíthet az kettős átmenet elérésében az, hogy az érintett ágazatok résztvevői számára biztosítva legyen a szükséges oktatás, segítve őket abban, hogy egy lépéssel közelebb kerüljenek a körforgásos gazdasághoz. A fa- és bútoripar az egyik legfontosabb iparág, nemcsak Európában, hanem az egész világon. Az Európai Unióban közel 120 000 mikro-, kis- és középvállalkozás mintegy 1 millió munkavállalót foglalkoztat, éves forgalmuk mintegy 96 milliárd euró, és a világ bútorgyártásának 25%-át állítják elő.
A WOODCircle célja, hogy segítse az első lépéseket a körforgásra való áttérés felé. A projekt célja, hogy bemutassa, miért van szükség a fenntartható bútorgyártáshoz, és irányt mutasson a bútoripari vállalatok vezetőinek és alkalmazottainak, hogy merre induljanak el. A projekt magában foglalja az ágazat vállalatai által már alkalmazott jó gyakorlatokat, valamint a mai és jövőbeli kihívásokhoz szükséges elméleti ismereteket.