Ez év október elejétől az előző WOODigital Erasmus+ projekt hat partnere ismét egy új, izgalmas kalandba kezdett, a két éves időtartamú WOODCircle Erasmus+ projektbe (10/2022-10/2024).
A projektpartnerek:
- az ír ATLANTIC TECHNOLOGICAL UNIVERSITY;
- az olasz FEDERAZIONE ITALIANA DELLE INDUSTRIE DEL LEGNO DEL SUGHERO DEL MOBILEE DELL' ARREDAMENTO ASSOCIAZIONE és CONSORZIO DEL MOBILE SCPA;
- a spanyol CENTRE DE DIFUSIO TECNOLOGICA DE LA FUSTA I DEL MOBLE DE CATALUNYA;
- a magyar MAGYAR BÚTOR ÉS FAIPARI SZÖVETSÉG;
- valamint a francia INTERPROFESSIONNELLE AUVERGNE RHÔNE ALPES.
A projekt hagyományos módon, kick-off meetinggel indult, amelyre online 2022. október 20-án, Teamsen került sor. Az Írországból, Olaszországból, Spanyolországból, Franciaországból és Magyarországról érkező résztvevők a találkozó során megvitatták az operatív és adminisztratív kérdéseket, a projekt teljesítendő feladatait és célkitűzéseit, valamint tisztázták a partnerek feladatainak és felelősségének megosztását.
A WOODCircle a fenti konzorcium által létrehozott WOODigital Erasmus+ projekt testvérprojektje, amelyeket stratégiailag úgy választottak meg, hogy uniós szinten egészítse ki a fiatal tanulók és munkavállalók képzésének fejlesztését a fa- és bútoripari ágazatot érintő kettős átmenet (zöld és digitális) tekintetében.
A WOODCircle célja, hogy a körkörös és fenntartható faipar új profiljának kialakítására összpontosítva ismertesse az iparág kettős átalakulását, mely képes megoldani mind a műszaki, mind a környezetvédelmi kérdéseket, támogatva ezzel egy olyan etikus folyamatot, amely a termelésen alapul, ugyanakkor tiszteletben tartja a fenntarthatóság alapelveit (például: hulladékcsökkentés, újrahasznosítás és környezetbarát anyagok használata). A fentieket szem előtt tartva, az innovatív szakmai profil küldetése, hogy megerősítse tudásukban az ágazatban tevékenykedő fiatalokat és szakmai lehetőségeket teremtsen a fiatal, unióban élő fa-, valamint bútoripari (W&F) ágazatban a saját karrierútjukat bejárni kívánó munkavállalók számára.
A projekt eredménye egy új, a partnerek által közösen fejlesztett tananyag lesz. A minőségi online tanfolyam 5 európai nyelven kerül kidolgozásra, nyílt és ingyenes online tanfolyamként lesz elérhető. A tanfolyam minőségét egy öt országban végrehajtott kísérleti teszt biztosítja és erősíti, amely a duális rendszer módszertanát követi, valamint a különböző európai országok közötti vegyes virtuális és fizikai mobilitást foglalja magában.