A WOODCircle, amely 2022 októberében vette kezdetét, utolsó szakaszához érkezett. Az Erasmus+ projekt zárórendezvényére szeptember 20-án, pénteken került sor. Az esemény lehetőséget biztosított a projekt által elért eredmények bemutatására és megvitatására, valamint a fa- és bútoripari ágazatban a lineárisról a körforgásos gazdasági modellre való áttérés fokozásának fontosságáról szóló vitára
A rendezvény - hogy minden érdeklődő számára biztosítsák a részvételi lehetőséget - online került megrendezésre. Az eseményre több mint 100-an regisztráltak!
Az eseményen, amelyet az IPRA-MEDEF csapata az AMBIT, ATU, COSMOB, FLA és FABUNIO konzorciummal együttműködve, a lehető legnagyobb odafigyeléssel szervezett, részt vett Roman Vial, a menedzsmenttudományok doktora, aki az ökoszisztémák teljesítménymenedzsmentbe való integrációjára szakosodott. Vial a Saint-Étienne-ben található CIRIDD (Centre international de ressources et d'innovation pour un développement durable) kutatási és innovációs központ kutatócsoportjának vezetője, melynek feladata a vállalkozásokat és az innovációt támogató tudás, eszközök és módszerek létrehozása és terjesztése. A vállalkozásokkal, helyi hatóságokkal, hálózatokkal és kutatóközpontokkal való együttműködés révén a CIRIDD a bolygó és a jövő generációk javára új, az élőlényeket és azok különbözőségét tiszteletben tartó társadalmi modelleket támogat.
Vial érdekes és magával ragadó előadása az erdők fontosságára összpontosított, amelyek az ökoszisztémák egyensúlyának kulcsfontosságú elemei, valamint kulturális és spirituális értékek hordozói. A fa alapvető erőforrás az emberiség fejlődése szempontjából, és még ha megújuló energiának is tekinthető, elengedhetetlen a tudatos és felelősségteljes felhasználása. Ezt követően megvitatták a körforgásos átmenet fontosságát a fa- és bútoripari ágazatban, és bemutattak néhány fenntartható üzleti modellből álló jógyakorlatot.
Ezt követően került bemutatásra WOODCircle projekt, annak partnersége, céljai, célkitűzései, módszerei és elért eredményei, hangsúlyt fektetve a mobilitási szakasz sikerére.
Végezetül a résztvevőknek lehetőségük nyílt a partnerekkel való interakcióra, és a záró kvíz kérdéseire válaszolva nyerhettek akár egy "WOODCircle" pólót is nyerhettek.
Természetesen a projekt végeztével is megmarad az online platform és annak szabadon hozzáférhető tartalma, amely elősegíti a körforgásos átmenetet a fa- és bútoriparban. Továbbá hisszük, hogy a kísérleti és a mobilitási fázisban részt vevő diákok által elsajátított készségek sem maradnak nyom nélkül.
Ugyan a projekt lezárul, de WOODCircle-ben és a korábbi WOODigital projektben szerzett tapasztalatok lehetővé tették egy olyan partnerség megszilárdítását, amely szakmai és személyes szempontból egyaránt biztosnak, strukturáltnak és gyümölcsözőnek bizonyult. Ezen tapasztalatok reményeink szerint új projekteknek adnak majd teret, amelyek célja a továbbiakban is olyan innovatív folyamatok elindítása, amelyek képesek a fa- és bútoripari ágazatot, és különösen annak szereplőit olyan tudással és eszközökkel felvértezni, amelyekkel hatékonyan tudnak válaszolni korunk kihívásaira.